Oтац Предраг Поповић открива: У чему жене најчешће греше у цркви
Од четврте недеље Ускршњег поста верници могу да се причесте више пута недељно, уколико то, наравно, желе. Многе жене долазе на литургију и причест са марамом преко главе, иако је ван цркве не носе. Отац Предраг Поповић прокоментарисао је које грешке правимо кад одлазимо у цркву и да ли је ношење мараме само у цркви лицемерје или гест поштовања.
На богослужењима у цркви већина жена носи мараме, како би сакриле косу и поштовале неписано правило да у цркву не смеју да уђу непокривене главе. Такође, кад долазе на причешће увек облаче дугу сукњу или хаљину. Отац Предраг Поповић прокоментарисао је да ли му је важно како се верници облаче кад долазе у цркву.

Илустрација: У цркву треба ићи мало свечаније обучен и мушкарци и жене
“Ја никад нисам имао проблема са тим да ли неко носи мараму или не, да ли носи дугу сукњу или не, али ми је сметало што носите кармин кад се причешћујете. На кашичици остаје кармин, а онда се други иза вас причешћују том истом кашичицом”, каже отац Пеђа.
Он подсећа да би приликом сваког одласка на свето место, било да верници иду на причешће или не, требало да буду свечаније одевени. Правило се не односи само на жене, већ и на мушкарце.
“Друга ствар која ми смета јесте кад људи долазе на причешће, а боје се заразе, па са кашичице зубима скидају причешће. Причешћу треба приступити на тај начин да сви мислимо да нисмо достојни причешћа”, истиче отац Пеђа.
Извор: https://zena.blic.rs/tradicija-i-obicaji/otac-predrag-popovic-otkrio-u-cemu-zene-grese-kad-idu-na-pricesce-stave-maramu-a-ovo/qvp8z21
ФОТО: Printsreen Youtube


