Image Alt

Лепота рукотворина очарала и славног глумца

Лепота рукотворина очарала и славног глумца

Славни српски глумац Радивоје Раша Буквић постао је заштино лице нове кампање “Поносни пред светом” коју је покренула Етно мрежа у сарадњи са НЕЛЕД и Фондом за развој Србије.

– Све културе и народи имају своје специфичности, па се тако и наша култура огледа у представљеним минијатурама. Ту се види да смо ми народ који је полицентричан, у смислу да смо на разне начине успели да се изразимо у зависности од наше завичајне припадности. Пружам подршку овој кампањи, јер сматрам да је вредна и да рукотворине имају универзалну лепоту која има своју публику данас али ће имати и сутра – рекао је Буквић, а пише на званичној Facebook страници Етно мреже.

Раша Буквић један је од најпознатијих и најталентованијих српских глумаца. Каријеру је започео 2003. у серији “Стижу долари”, а остварио је интернационалну глумачку каријеру.

Глумио је у америчким и француским филмовима Ларго Винч, Коко Шанел и Игор Стравински, Умри мушки 5, Транспортер, 96 сати, Ноћна потера где је остварио запажене улоге и захваљујући њима стекао популарност ван Србије, ипак највећу популарност у Србији и региону донела му је главна улога у серији Беса.

Илустрација: Раша Буквић је последњи у низу познатиг личности које су подржале кампању Етно мреже

Сарадња Етно мреже и Буквића је логична, јер је он поносан на своје порекло уједно и најбољи амбасадор Србије у свету.

Етно мрежа је кровна асоцијација произвођача рукотворина из целе Србије организованих у занатска удружења и задруге које израђују аутентичне рукотворине применом традиционалних техника.

Циљ Етно мреже је очување традиционалног наслеђа кроз оспособљјавање и економско оснаживање жена и младих за тржишну производњу рукотворина.

Основана је у мају 2005. уз подршку УСАИД-а и израсла је у водећу струковну организацију која пружа обуку, стручну подршку и поставлја стандарде у производњи рукотворина за своје чланове. Етно мрежа се залаже за економску и друштвену афирмацију произвођача рукотворина и спроводи мере којима традиционално наслеђе ставлја у службу локалног развоја и запошлјавања.

Деловањем Етно мреже, Стапарски ћилим је отргнут од заборава и уврштен на Националну листу нематеријалног наслеђа, и ревитализоване су 4 традиционалне технике: златовез, ткање (клечање), пустовање, нецање.

Рукотворине Етно мреже користи Протокол Владе и државне институције као пословне и дипломатске поклоне. Куповином производа Етно мреже, чувамо традицију Србије и стварамо извор прихода за жене и младе из руралних подручја који израђују традиционалне рукотворине.

Извор: Етно Србија и Етно мрежа

ФОТО: Етно мрежа/ Facebook

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.

Follow us on
en_USEnglish